Sesja ciążowa

Sesję ciążową najlepiej zaplanować w 7-8 miesiącu, gdy brzuszek jest już ładnie zaokrąglony a mama nie czuje jeszcze jego ciężaru i swobodnie może pozować do zdjęć. Sesję wykonuję głównie w plenerze, ale możemy również na zdjęcia umówić się w jakimś wnętrzu lub w Waszej sypialni, salonie itp.

Przygotowując się do sesji ciążowej najlepiej wybrać taką garderobę która ułatwi nam odsłonięcie brzuszka, lub jego wyeksponowanie, pięknie prezentują się zwiewne suknie ciążowe a kilka takich posiadam i chętnie udostępnię. Warto jest przygotować kilka kompletów bielizny, ubioru i biżuterii a ja pomogę w skomponowaniu stylizacji. Do zdjęć zapraszam z partnerem i wówczas proszę również o przygotowanie kilku zestawów również dla przyszłego taty.

Z brzuszkiem ciążowym świetnie współgrają kwiaty, przygotowując się do sesji weź bukiet swoich ulubionych kwiatów a ja uwiecznię je na zdjęciach. Ważny na zdjęciach w tego rodzaju sesjach jest dość mocny makijaż w naturalnych kolorach z wyraźnie zarysowanym okiem,oraz zadbane dłonie i paznokcie, ponieważ będą widoczne na fotografiach. Jeśli takie jest Twoje życzenie zaproszę na sesję profesjonalną makijażystkę i to ona wykona odpowiedni do sytuacji makijaż.


Sesja noworodkowa

Sesje noworodkowe najlepiej jest wykonać zanim dziecko skończy 14 dni . Jest to czas, kiedy maleństwo przesypia większość czasu i można je łatwo ułożyć w słodkie pozy. Zwykle starsze dziecko śpi czujniej i trudniej jest je ułożyć w pozy noworodkowego śpioszka.
Termin sesji najlepiej zarezerwować jeszcze przed porodem, zarezerwować sobie „kolejkę” po to, żeby już po porodzie określić konkretnie dzień i godzinę sesji. Do sesji noworodkowej potrzebuję więcej czasu na przygotowania dla tego jest ograniczona ilość terminów takich właśnie sesji.
Zależnie od potrzeb maluszka sesje trwają nawet 3-4 godziny, podczas których jest czas na przewijanie, karmienie, przytulanie i usypianie maleństwa.
Zdjęcia noworodkowe wykonuję najczęściej przy użyciu światła dziennego, pomieszczenie w którym odbywa się sesja wcześniej jest odpowiednio nagrzane, gdyż nierzadko maluszek pozuje na golaska.
Do każdej sesji przygotowuję indywidualną stylizację, staram się aby każdy maluszek miał na swojej sesji duży wybór ciuszków i dodatków, oraz coś nowego, czego nie miał nikt wcześniej, wkładam w to wiele pracy i serca. Użyte na sesji rzeczy piorę po każdym użyciu w proszku dla maluszków.


Sesja niemowlęca

Kolejnym etapem w życiu dziecka jest okres niemowlęcy i tu odpowiednim momentem na wykonanie sesji zdjęciowej jest czas, w którym dziecko potrafi wykonać „foczkę” leżąc na brzuszku, czyli ok 3-4 miesiąca życia. Najlepszym moim zdaniem okresem na wykonanie sesji niemowlęcej jest czas kiedy dziecko samodzielnie siedzi, jest to moment w którym malec fantastycznie reaguje na uśmiech mamy, moje nawoływania i zabawki z dźwiękiem, uśmiech niemal cały czas gości wówczas na buzi pozwalając na uchwycenie pięknych portretów. Alternatywą dla sesji w domu jest sesja w plenerze, wówczas zabieram kocyki, rekwizyty i stroje do parku, ogrodu lub na łąkę.


Sesja rodzinna

Na sesje rodzinne zapraszam w wybrany plener gdzie przyroda maluje tło do zdjęć, a światło dodaje im blasku. Świetną kanwą do zdjęć rodzinnych może być Wasz dom, wówczas staram się aby sesja miała charakter reportażowy, siadacie na kanapie czy na łóżku w sypialni rodziców, rozmawiacie, przytulacie się a ja łapię w kadr te chwile pełne rodzinnego ciepła i radości dzieciństwa. Oczywiście wszystkie sugestie biorę pod uwagę i chętnie spotkam się jeszcze przed sesją na omówienie szczegółów.