Sesja ciążowa 1360a 3

Sesję ciążowa

Sesję ciążową najlepiej zaplanować w 7-8 miesiącu, gdy brzuszek jest już ładnie zaokrąglony a mama nie czuje jeszcze jego ciężaru i swobodnie może pozować do zdjęć. Sesję wykonuję w moim studio przy użyciu sztucznego oświetlenia,na szerokich tłach fotograficznych lub na eleganckiej kanapie przy kominku, w specjalnie na tę okazję przygotowanym kąciku mojego atelier.

Przygotowując się do sesji ciążowej najlepiej wybrać taką garderobę która ułatwi nam odsłonięcie brzuszka, lub jego wyeksponowanie, pięknie prezentują się zwiewne suknie ciążowe a kilka takich posiadam u siebie na miejscu i chętnie udostępnię. Warto jest przygotować kilka kompletów bielizny, ubioru i biżuterii a ja pomogę w skomponowaniu stylizacji. Ładnie wyglądają na zdjęciach kolory pastelowe, biel i czerń. Do zdjęć zapraszam z partnerem i wówczas proszę również o przygotowanie kilku zestawów również dla przyszłego taty.

Z brzuszkiem ciążowym świetnie współgrają kwiaty, przygotowując się do sesji weź bukiet swoich ulubionych kwiatów a ja uwiecznię je na zdjęciach. Ważny na zdjęciach w tego rodzaju sesjach jest dość mocny makijaż w naturalnych kolorach z wyraźnie zarysowanym okiem,oraz zadbane dłonie i paznokcie, ponieważ będą widoczne na fotografiach. Jeśli takie jest Twoje życzenie zaproszę na sesję profesjonalną makijażystkę i to ona wykona odpowiedni do sytuacji makijaż.


Sesje noworodkowa

Sesje noworodkowe najlepiej jest wykonać zanim dziecko skończy 14 dni . Jest to czas, kiedy maleństwo przesypia większość czasu i można je łatwo ułożyć w słodkie pozy. Zwykle starsze dziecko śpi czujniej i trudniej jest je ułożyć w pozy noworodkowego śpioszka. Z każdym dniem taki maluszek bardzo się zmienia również w wyglądzie dla tego warto zachować na zdjęciach wygląd maluszka w pierwszych tygodniach.

Termin sesji najlepiej zarezerwować jeszcze przed porodem, zarezerwować sobie „kolejkę” po to, żeby już po porodzie określić konkretnie dzień i godzinę sesji. Na sesje noworodkowe potrzebuję więcej czasu na przygotowania dla tego jest ograniczona ilość terminów takich właśnie sesji.

Zależnie od potrzeb maluszka sesje trwają nawet 4 godziny, podczas których jest czas na przewijanie, karmienie, przytulanie i usypianie maleństwa.
Zdjęcia noworodkowe wykonuję najczęściej przy użyciu światła dziennego, pomieszczenie w którym odbywa się sesja wcześniej jest odpowiedni nagrzane, gdyż nierzadko maluszek pozuje na golaska. Jeśli sesja odbyć się ma w domu maluszka, wówczas o przygotowanie odpowiedniej temperatury proszę rodziców.

W swoim studio posiadam różnorodne rekwizyty i stroje dla maleńkich modeli, są to robione ręcznie czapeczki, opaski, ubranka, kocyki, tła, kosze, skrzynki i inne akcesoria, które odpowiednio kolorystycznie dobrane tworzą razem piękne kompozycję. Do zdjęć noworodkowych mam w studio specjalnie przygotowany kącik z bezpieczną dużą poduszką zaścieloną kocykami z miękkich dla skóry maluszka materiałów. Do każdej sesji przygotowuję indywidualną stylizację, najczęściej każdy sesji noworodkowej przygotowuję jakiś rekwizyt którego nie miał nikt wcześniej, wkładam w to wiele serca. Zawsze biorę pod uwagę pomysły i inwencję rodziców.

Wyjeżdżając na sesję do domu maluszka przygotowuję zestaw kilku stylizacji i akcesoriów jednak wszystkiego wziąć nie mogę, są więc plusy i minusy sesji noworodkowej w domu dziecka, decyzję pozostawiam rodzicom.


Sesje niemowlęca

Kolejnym etapem w życiu dziecka jest okres niemowlęcy i tu odpowiednim momentem na wykonanie sesji zdjęciowej jest okres w którym dziecko potrafi samodzielnie podnieść główkę leżąc na brzuszku, czyli ok 3-4 miesiąca życia. Najlepszym moim zdaniem okresem na wykonanie sesji niemowlęcej jest czas kiedy dziecko samodzielnie siedzi, dziecko fantastycznie reaguje na uśmiech mamy, moje nawoływania i zabawki z dźwiękiem, pozwalając na uchwycenie wielu emocji w kadrze. Alternatywą dla sesji studyjnej w tym okresie jest sesja w plenerze, wówczas zabieram kocyki, rekwizyty i stroje do parku, ogrodu lub na łąkę.

Wśród rekwizytów do sesji niemowlęcych jest wiele rzeczy zarówno dla dziewczynek jak i dla chłopców. Są opaski ,zabawki, czapeczki i inne urozmaicające poszczególne stylizacje. Posiadam również ciuszki w różnych rozmiarach, ale najlepiej jest wziąć z sobą kilka różnych kompletów ubrać dla maluszka zwracając uwagę na to żeby ciuszki nie posiadały dużych odwracających uwagę od modela nadruków, krzykliwych kolorów i zbyt dużej ilości błyszczących dodatków zwłaszcza przy buzi dziecka.

W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości służę pomocą.


Sesję rodzinna

Wszystkie moje sugestie zapisane powyżej odnoszą się również do sesji rodzinnych. Ważne jest przygotowanie kilku stylizacji, biorąc pod uwagę ubiór i dodatki całej rodziny, świetnie jeśli uda się Wam jedną stylizację zaplanować tak aby stroje były do siebie podobne, świetnie do tego nadają się dżinsy i jasna koszulka.

Ja zapewniam tła, rekwizyty i wszystko to co znajduje się w studio. Świetnym tłem dla fotografii rodzinnej jest plener, nie ogranicza nas wówczas szerokość tła, ale również kanwą do zdjęć rodzinnych może być Wasz dom, wówczas staram się aby sesja miała charakter reportażowy. Oczywiście wszystkie sugestie biorę pod uwagę i chętnie spotkam się jeszcze przed sesją na omówienie szczegółów.